Styropian

Termoizolacja budynku jest kwestią kluczową w kontekście jego eksploatacji. Powinna być wykonana starannie i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, co zapobiegnie stratom ciepła. Przekłada się to przede wszystkim na niższe koszty użytkowania obiektu. Systemy ociepleń można przygotować m.in. poprzez nałożenie na ściany fasadowe styropianu. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną produktów tego typu dostępnych w naszej ofercie.

Jaki styropian wybrać na elewację?

Przy wspomnianej termoizolacji materiały zapobiegające utracie ciepła układa się przede wszystkim na elementach konstrukcyjnych budynku. Mowa m.in. o ścianach nośnych, które można zabezpieczyć od strony zewnętrznej, tworząc odpowiednie systemy ociepleń. Użyty w nich styropian warto sprawdzić pod kątem specyfikacji technicznej. Kluczowy w tym wypadku jest współczynnik przewodzenia ciepła. Lepsze wartości tego parametru osiąga wspomniane tworzywo w kolorze szarym, który – podobnie jak lepsze właściwości termoizolacyjne – uzyskuje się poprzez dodanie grafitu do polistyrenu.

Mniej istotna jest grubość samego materiału. Cienkie płyty styropianu mogą wyróżniać się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła, co uzależnione jest głównie od dodatków uwzględnionych w procesie produkcyjnym. Na elewację warto postawić na kompletne systemy ociepleń dopasowane do charakterystyki budynku i jego ścian nośnych – mowa zarówno o wspomnianym polistyrenie w płytach, jak i zaprawach czy elementach mocujących. Zapraszamy do zakupu takich materiałów w naszym sklepie!

Budowa dwóch rezydencji w Zakopanem

Sprawdź nasze postępy!!

więcej
Wspieramy młodych adeptów boksu!
Zobacz więcej!
Budowa domu jednorodzinnego w Sierakowie

Sprawdź nasze postępy!!

więcej
Korzyści murowane, zyskaj nawet 3000 złoty!

Zapraszamy do skorzystania z promocji Korzyści murowane.

więcej
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową…

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową
w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych
i Średnich Firm.” udzieloną przez PFR SA.

W sprzedaży Systemy Ogrodzeń i Kostka Brukowa Styrobud
Więcej
Prof. Ryszard Tytko

Mobilny Market jako sponsor podręczników Prof. Ryszarda Tytko!

 

więcej
Mieszalnik

Mieszalnia farb i tynków
Wieliczka ul. Jedynaka 3

Probet-DASAG

Mobilny Market znajduje się w gronie autoryzowanych dealerów produktów marki Probet-DASAG.

więcej informacji
Nasi Partnerzy
flagowi dostawcy i odbiorcy