Systemy ociepleń

Zadbaj o odpowiednią izolację termiczną swojego domu i sprawdź nasze profesjonalne systemy ociepleń! Mobilny Market z Wieliczki koło Krakowa przygotował dla Ciebie specjalistyczne materiały budowlane, pochodzące od sprawdzonych producentów. W ofercie znajdziesz najpopularniejsze rozwiązania dla budownictwa mieszkalnego, takie jak:

  • styropian,
  • wełna mineralna,
  • płyty poliizocyjanuranowe (PIR).

Opis wełny

Powszechnie stosowanym systemem ociepleń jest też wełna mineralna. Ten popularny materiał budowlany znajdziesz w naszym katalogu w kilku odsłonach, pochodzących od marek Isover, Rockwool, Isoroc oraz Ursa. To doskonały wybór do termoizolacji dachu sprawdzi się też do ścian. Wełna mineralna jest bardzo odporna na ogień, dlatego jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku pożaru. Zapewnia też optymalną izolację akustyczną, dodatkowo tłumi drgania. Poza tym wyróżnia się także optymalną paroprzepuszczalnością.

Opis styropianu

Do ocieplenia budynku mieszkalnego wykorzystywany jest również styropian, do kupienia u nas w wersji od producentów Swisspor , Austrotherm,, Termo Organika itp. Ten materiał budowlany gwarantuje lepszą termoizolację niż wełna mineralna, jednak gorszą niż płyty PIR. Do najważniejszych zalet systemów styropianowych należy duża odporność na czynniki biologiczne, wodę oraz nacisk. Poza tym ma bardzo niską wagę, przez co montaż jest znacznie prostszy. Styropian jest powszechnie stosowany do zewnętrznej termoizolacji starszych budynków.

Nasi Partnerzy
flagowi dostawcy i odbiorcy