Wienerberger POROTHERM

Wśród wielu typów materiałów budowlanych dostępnych obecnie na rynku znajdują się też pustaki ceramiczne Porotherm 25 cm, Dryfix 30, Profi 30. Są one produkowane w bardzo wielu wariantach, tworząc system, który umożliwia postawienie domu. Firma Wienerberger uzupełnia zaprawami, nadprożami czy elementami stropów podstawowe materiały konstrukcyjne z serii Dryfix 30, 25 cm oraz w innych kolekcji. Ofertę cechuje bardzo duże zróżnicowanie wymiarowe, które obejmuje elementy o grubości od 8 i do 44 cm. Pozwala to na murowanie ścian nośnych wielopiętrowych budynków oraz lekkich ścianek działowych.

Pustaki ceramiczne w wielu standardach

Cechą, która wyróżnia pustaki ceramiczne, jest ich zgodność z najnowszymi normami unijnymi, dotyczącymi materiałów budowlanych. W przeciwieństwie do elementów piaskowo-wapiennych Porotherm 30 cm i inne produkty powstają z mieszanki naturalnej gliny oraz mączki drzewnej. Trwałości i wytrzymałości nadaje im wypalanie w wysokiej temperaturze. Dzięki niemu zyskują cechy ceramiki. Ponadto, wygrzewanie w 900 stopniach Celsjusza sprawia, że materiał drzewny ulega spaleniu, tworząc charakterystyczne kanaliki. Podnoszą one właściwości termoizolacyjne elementów.

Produkty Wienerberger są dostępne w kilku standardach. Pustaki Profi  mają szkliwioną powierzchnię i są przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych bez dodatkowego ocieplenia. Natomiast wariant Dryfix jest wypełniony wełną mineralną, która podnosi jego właściwości termoizolacyjne. W sprzedaży mamy też elementy w standardzie P+W o uniwersalnym przeznaczeniu. Zarówno pustaki ceramiczne Porotherm Profi, jak i pozostałe warianty są montowane na pióro i wpust.

Budowa dwóch rezydencji w Zakopanem

Sprawdź nasze postępy!!

więcej
Wspieramy młodych adeptów boksu!
Zobacz więcej!
Budowa domu jednorodzinnego w Sierakowie

Sprawdź nasze postępy!!

więcej
Korzyści murowane, zyskaj nawet 3000 złoty!

Zapraszamy do skorzystania z promocji Korzyści murowane.

więcej
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową…

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową
w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych
i Średnich Firm.” udzieloną przez PFR SA.

W sprzedaży Systemy Ogrodzeń i Kostka Brukowa Styrobud
Więcej
Prof. Ryszard Tytko

Mobilny Market jako sponsor podręczników Prof. Ryszarda Tytko!

 

więcej
Mieszalnik

Mieszalnia farb i tynków
Wieliczka ul. Jedynaka 3

Probet-DASAG

Mobilny Market znajduje się w gronie autoryzowanych dealerów produktów marki Probet-DASAG.

więcej informacji
Nasi Partnerzy
flagowi dostawcy i odbiorcy